Exstasy Rave

Autor: 
Dennig, Constanze
Tytuł oryginalny: 
Exstasy Rave
Przekład: 
Szalsza, Piotr
Gatunek: 
Komedia
Szczegóły: 
Czarna komedia
Obsada kobiety: 
4
Obsada mężczyźni: 
3

Jest rok 2045. Wszyscy, którzy ukończyli 80 rok życia, muszą poddać się testowi, który zadecyduje o tym, czy będą mogli żyć dalej. W sterylnej, zamkniętej poczekalni, na zapleczy głównych wydarzeń, pięć sędziwych postaci oczekuje na ostateczny wynik. Będzie on podany w ramach specjalnego widowiska, czyli Extasy Rave.

Osoby, które nie uzyskają wymaganej ilości punktów, kwalifikują się do final-party, imprezy połączonej z eutanazją. Starzy ludzie na różne sposoby próbują przezwyciężyć strach przed śmiercią. Ironizując, opowiadają o swoim życiu, które w wyniku show, dzięki uzyskaniu wymaganej ilość tzw. „punktów przeżycia”, być może przedłużone zostanie o jeden rok.

Oblanie testu to jeszcze nie jest wyrok: pozostaje kilka dni czasu na znalezienie zastępstwa, czyli kogoś, kto umrze za ciebie. Jeśli nikogo takiego nie masz, jesteś serdecznie zaproszony do wzięcia udziału w imprezie swojego życia. Wszystko pójdzie na żywo, przecież telewizja nie darowałaby sobie takiego reality show! Możesz skorzystać z ostatniego życzenia: wybrać sobie muzykę, przy której wychylisz swoje ostatnie, zatrute, prosecco.