Niewiadomy, Paweł

Ur. 1985 w Gdańsku – ukończył filologię polską, historię oraz Gedanistykę na Uniwersytecie Gdańskim.
Był wieloletnim członkiem stowarzyszenia teatralno-edukacyjnego Wybrzeżak, występując na jego scenie jako aktor. Współtworzył, wraz z Kacprem Rucińskim i Mariuszem Babickim, gdański kabaret Niepotłucz. Podczas studiów pisał recenzje teatralne publikowane
w sopockim czasopiśmie „Riviera”.

Jako dramaturg współtworzył spektakl Spotkanie z Autorem oparty na twórczości Juliana Tuwima oraz słuchowisko Odysseus Geron realizowane w Radiu Gdańsk (uhonorowane nagrodą publiczności na Festiwalu „Dwa Teatry” w 2015 roku).

Jest współautorem (wraz z Mariuszem Babickim) dramatów: Odysseus Geron, Operacja: pustynna gra, Prawy profil i Koci koci łapci (prezentowanego w formie czytań aktorskich na festiwalu Prapremiery w Bydgoszczy, Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie i w ramach projektu PC Drama w Gdańsku). Napisał także autorski dramat pt. Cela. Był półfinalistą Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (za teksty Odysseus Geron i Koci koci łapci).

W roku 2013 brał udział w Szkole Dramatu w ramach projektu PC Drama. Był także uczestnikiem Szkoły Dramatu prowadzonej przez Artura Pałygę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.