Będę, kim zechcesz

Autor: 
Ball, Alan
Tytuł oryginalny: 
All That I Will Ever Be
Przekład: 
Kaduczak, Jacek
Gatunek: 
Dramat
Obsada kobiety: 
1
Obsada mężczyźni: 
5

Głównym tematem moich sztuk i scenariuszy wydają się być niebezpieczeństwa wynikające ze zbliżenia się do drugiego człowieka i to, jak bolesne mogą się one okazać. Nie mówię, że powinniśmy być przez całe życie samotni. Chcę tylko zwrócić uwagę, że w życiu to nie jest takie proste i wspaniałe jak w telenoweli.

Alan Ball

Zdobywca Oskara za scenariusz do filmu American Beauty opowiada pełną czarnego humoru historię o poszukiwaniu uczucia i tożsamości, przedstawiając związek dwóch młodych mężczyzn z Los Angeles.
Omar, który w dzień sprzedaje telefony, a w nocy własne ciało, czy raczej fantazje seksualne, za każdym razem udaje kogoś innego, by zadowolić klientów. Raz jest Farukiem, arabskim ogierem, kiedy indziej Demetriusem, greckim bogiem, a czasem po prostu idealnym latynoskim kochankiem. Jeden z jego klientów, Dwight, mający bogatego tatusia oraz słabość do narkotyków i arabskich chłopców, pociąga go na tyle, że zaczynają się spotykać. Ich bliskość budowana jest jednak na półprawdach i niedopowiedzeniach, których żaden z nich nie chce, a wręcz nie może wyjaśnić. Dwight nie przyznaje nawet przed sobą, że nic w życiu nie osiągnął, a nałogowo kłamiący Omar, choć potrafi odpowiedzieć, gdzie się naprawdę urodził i jakich ma krewnych, własnej tożsamości określić nie jest już w stanie.

prasa:

"New York Post"
Dające do myślenia i prowokujące.

"New Yorker"
Fascynujące. Alan Ball wie, jak konstruować akcję i jak sprawić, by publiczność się nie nudziła.

"NY Times"
Błyskotliwe dialogi.

Dla ADiT - tłumacz

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Będę, kim zechcesz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.