język polskijęzyk angielski

Body Art

Tytuł oryginalny
Tattoo
Tłumacz
Bikont, Karolina
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn

Lea i Fred mieszkają razem, są parą. Fred usiłuje odnieść sukces jako pisarz, Lea prowadzi program radiowy przez internet. Jej siostra Naomi prowadzi galerię sztuki współczesnej, jest kobietą biznesu. Kiedy wraca po kilku latach pobytu w Stanach ich przyjaciel Tiger, który odniósł spektakularny sukces jako artysta (twórca znanych instalacji), życie Freda, Lei i Naomi zmienia się w swoisty koszmar: Tiger, zepsuty przez sławę i pieniądze, postanawia uczynić swoją śmierć najgłośniejszym wydarzeniem zbliżających się targów sztuki. 
Jego rzekoma śmierć (kopię siebie umieszcza w gablocie) stopniowo psuje relację między Leą i Fredem. Naomi, udając rozpacz po stracie Tigera, wyłudza od Lei Tigera - dzieło i dzwoni do kolekcjonera sztuki. 
Tymczasem okazuje się, że Tiger żyje i wszystko ukartował: prawdziwym dziełem sztuki przygotowywanym na targi mają być sztuczne "spreparowane zwłoki Tigera" oraz taśma wideo z nagraniem Freda i Lei rozmawiających o śmierci Tigera jako okazji do wzbogacenia się na jego zwłokach. Tiger chce pokazać rynkową wartość śmierci. Ale kiedy ujawnia się przed Fredem, Leą i Naomi, ci wpadają w szał i, przeciągnąwszy Alexa na swoją stronę, zabijają Tigera.

 

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Body Art