Howie i Rookie Lee

Autor: 
O'Rowe, Mark
Przekład: 
Rozhin, Klaudyna
Gatunek: 
Dramat
Szczegóły: 
Sztuka zdobyła wiele nagród: między innymi George Devine Award, Rooney Prize for Irish Literature i The Irish Times/ESB Award dla najlepszej nowej sztuki
Obsada kobiety: 
0
Obsada mężczyźni: 
2
Prapremiera: 
10 lutego 1999, The Bush Theatre w Londynie, reż. Mike Bradwell
Prapremiera polska: 
Teatr Rozmaitości Warszawa 2001r. reż. Artur Urbański

Sztuka ma formę dwuosobowego monodramu. Najpierw swoją opowieść snuje Howie Lee. W monologu wyrzucanym z szybkością karabinu maszynowego poznajemy historię materaca, od którego kolega bohatera zaraził się świerzbem... a przy okazji poznajemy samego Howiego: pochodzi z niemal patologicznej rodziny, ma młodszego brata itd. Za maską twardziela kryje się wrażliwy i samotny człowiek, który ma problemy z kobietami. Tak samo samotny, mimo powodzenia u kobiet, jest Rookie Lee, który opowiada swoją historię jako drugi. Ma inny problem: przez niego zdechły należące do gangstera rybki. Musi za nie oddać „pięć stów", których oczywiście nie ma. Próbuje pożyczyć, ale wtedy okazuje się, że nie ma od kogo... jest o krok od wyroku lokalnego herszta gangu. To głęboka opowieść o wartości przyjaźni w sytuacji skrajnego zagrożenia życia, ale także o samotności, winie i odkupieniu, napisana po mistrzowsku.

(za: Andrzej Kulej, Gazeta Wyborcza, 2006-08-25)

Niniejsza sztuka dostępna jest tylko w wersji książkowej. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością oraz nabycia w naszym wydawnictwie. 

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Howie i Rookie Lee

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.