Jaś i Tajemnicza Melodia

Autor: 
Jarosz, Robert
Gatunek: 
Dla dzieci
Szczegóły: 
Dla dzieci od lat 8
Obsada kobiety: 
2
Obsada mężczyźni: 
4
Szczegóły obsady: 
Obsada może być zmniejszona do 4 aktorów, którzy mogą grać różne role

Sześcioletni Jaś większość czasu spędza z mamą. Tata ciężko pracuje w korporacji i nie ma czasu dla syna. Pewnego dnia tata gubi się w drodze pracy, wysiada na innym niż zazwyczaj przystanku i trafia do lasu. Spotyka Kikimorę i Domowika - duchy, które w dawnych czasach zamieszkiwały ludzkie domy, opiekowały się nimi. Zaczarowany przez nie tata powoli zapomina, że ma rodzinę...

Kiedy nie wraca z pracy do domu, zaniepokojony Jaś i jego mama wyruszają na jego poszukiwania. Docierają do biurowca, miejsca pracy taty. Pomimo przeszkód docierają do pokoju taty i uwalniają z zaczarowanego snu. Prowadzi ich melodia z dzieciństwa nucona przez mamę. Światy przenikają się. Tak naprawdę nie wiemy, czy przygoda taty wydarzyła się naprawdę, czy to tylko niepokojący sen zmęczonego pracoholika.

Cała sztuka ma oniryczny charakter, jest spotkaniem ze światem dawnych wierzeń i postaciami ze słowiańskich podań. Zaniedbane duchy opiekuńcze domu, w które teraz nikt już nie wierzy, chcą zatrzymać bohatera, aby zapomniał o swojej rodzinie i pozostał z nimi. A może jednak uświadamiają Tacie, jaką wartość ma dom i najbliżsi.

Sztuka opowiada o tym, jak łatwo zatracić się w dzisiejszym świecie, pracować więcej i ciężej, zapominając o tym, co w życiu najważniejsze.

 

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Jaś i Tajemnicza Melodia

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.