język polskijęzyk angielski

Kiedy powraca deszcz

Tłumacz
Korzeniowska-Bihun, Anna
Gatunek sztuki
Realizm magiczny
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn
Prapremiera
Teatr Atelier 16, reż. Andrij Biłous (2006)

W miasteczku Bez Nazwy od wielu lat nie pada deszcz, nikt się nie rodzi, nikt nie umiera, nic się nie dzieje. Miejsce, w którym nie spełniają się żadne marzenia, a wszyscy trwają w rodzaju letargu. Aż do dnia, gdy zjawia się w nim Hałyna – dziewczyna po przejściach, która rezygnuje z prestiżowej pracy i wyjeżdża z wielkiego miasta, by w spokoju w małej miejscowości leczyć złamane serce. Otwiera małą kawiarnię i powoli poznaje mieszkańców, dla których szybko staje się obiektem obserwacji i nadzieją na wprowadzenie zmian. Intencje zainteresowanych nie są jednoznaczne, a urokliwe miasteczko nie jest cichą przystanią. Samotna dziewczyna łatwo może stać się bezbronną ofiarą... Zaproszona przez jedną z mieszkanek na uroczyste spotkanie, planuje wraz z towarzyszącym jej Cieniem oczyszczenie zniewolonych dusz mieszkańców, by wreszcie mógł spaść deszcz.

Kiedy powraca deszcz proponuje rodzaj niebezpiecznej gry między postaciami, które z determinacją pragną zmian, wbrew świadomości, że są one jedynie utopią.

Dramat, utrzymany w konwencji realizmu magicznego, opowiada o współczesnych relacjach wśród młodych, w miarę zamożnych ludzi i stagnacji, która ogarnia ich życie.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Kiedy powraca deszcz