Pewnego deszczowego wieczora Paddy odwiedza Hughie'ego, przyjaciela z dzieciństwa, członka lokalnej mafii. Opowiada, jak po drodze został napadnięty i pobity przez Dolana, policjanta, który rozdarł mu ulubioną kurtkę. Jest zrozpaczony, bo przywiązuje się do ciuchów bardziej niż do ludzi. Nigdzie już takiej kurtki nie kupi. Hughie próbuje go pocieszyć opowieściami o najnowszych korzystnych wyprzedażach i butikach z tanimi ciuchami dobrych marek. Ale sam też nie jest w najlepszym nastroju. Martwi się o matkę, która leży w szpitalu na intensywnej terapii. Kilka dni temu miała wypadek. Ktoś potrącił ją na przejściu dla pieszych. Nie wiadomo, czy przeżyje. Poza tym Hughie ma jeszcze inne zmartwienie. Musi połamać nogi Berniemu Derk na zlecenie Puppycata, szefa mafii. Bernie był podobno kochankiem jego matki. Teraz nagabuje kulawą Nancy, miejscową wróżbitkę, która potrafi wróżyć z ręki i zna się na astrologii. Puppycat korzysta z jej usług i dlatego chce jej pomóc uwolnić się od natręta. Hughie waha się. Czuje, że to nienajlepszy czas na taką robotę.
Niespodziewanie zjawia się Kilby, jeden z wyżej postawionych członków mafii, który od godziny próbuje się z nim skontaktować przez pager. Hughie musi natychmiast jechać i wykonać robotę.
Kiedy Hughie wychodzi, Paddy i Kilby zostają w jego mieszkaniu. Kilby, który cierpi na przewlekłą biegunkę, co jakiś czas znika za drzwiami toalety. Kiedy wraca, opowiada Paddy'emu o swojej ulubionej skórzanej kurtce z żółtym napisem po chińsku: "pięść smoka", który sam wyhaftował. Był do niej bardzo przywiązany. Niestety, kiedy pewnego wieczora przechadzał się w niej po chińskiej dzielnicy, kurtka została mu bezczelnie skradziona przez policjanta Dolana, na którym chciałby się zemścić.
Kilby robi wrażenie na Paddy'm. Lubi fajne ciuchy, nienawidzi policjantów i doskonale zna wschodnie sztuki walki. Paddy chciałby przyłączyć się do mafii.
Wreszcie wraca Hugh. Okazuje się, że w domu Berniego czekała na niego niespodzianka od Puppycata. Na krześle w salonie siedział związany kierowca samochodu, który potrącił jego matkę. Nancy i Bernie skakali dokoła niego, rozbawieni. Od czasu do czasu jedno z nich wymierzało mężczyźnie silny cios w twarz albo w brzuch. Hughie miał się do nich przyłączyć, żeby w ten sposób zemścić się na kierowcy za wypadek. Odmówił. Wiedział, że jego roztargniona matka sama władowała się pod koła samochodu. Swoją odmową uraził jednak szefa mafii i musi liczyć się z konsekwencjami.
Dwa tygodnie później umiera matka Hughie'go. Hughie wraca z pogrzebu przygnębiony. W czasie mszy żałobnej Nancy i Bernie zaczęli kochać się tak głośno, że było ich słychać w całym kościele. Rozwścieczony Hughie zabrał Nancy jej protezę.
W domu czekają już na niego Kilby i Paddy. Wieczorem Hughie ma się spotkać z Puppycatem. Zostanie wykluczony z mafii. Może nawet czeka go śmierć. Jego miejsce zajmie Paddy.
Kiedy Kilby jak zwykle znika w toalecie, Hughie opowiada Paddy'emu prawdziwą historię o skórzanej kurtce. Wcale nie została ukradziona. Kilby sprzedał ją Dolanowi, zapewniając, że chiński napis na plecach oznacza "pięść smoka", symbol władzy. Okazało się jednak, że na kurtce naprawdę było napisane made in China. Wszyscy gangsterzy z chińskiej dzielnicy wyśmiali Dolana. Policjant postanowił się zemścić i poprosił o pomoc Puppycata. W jednym z klubów bilardowych Dolan i Puppycat zgwałcili Kilby'ego kijem do bilarda. Hughie był świadkiem.
Kilby wychodzi wreszcie z toalety. Hughie łamię protezę Nancy. Kilby się wścieka i rzuca się na niego z parasolem. Zamierza go nim zgwałcić. Paddy mu jednak nie pomaga. Wywiązuje się bójka. Kilby łamie nogi Paddy'emu. Hughie uderza Kilby'ego w głowę. Paddy prosi Hughie'ego, żeby pomógł mu uciec. Ale ten odmawia. Sam wybiega z mieszkania. Kilby powoli odzyskuje przytomność.
krótkie omówienie krytyczne:
Made in China podejmuje problem spirali przemocy. Pozbawieni wartości bohaterowie, dla których liczą się tylko dobra materiale, na okrucieństwo odpowiadają okrucieństwem. Światem mafii rządzi duch zemsty.
Dramat trzyma w napięciu, zderzenie języka cool postaci z treścią przekazu jest porażające. Autor odniósł sukces zarówno sztuką Howie i Rockie Lee, w reżyserii Artura Urbańskiego graną w TR, jak i Made in China, w reżyserii Redbada Klystry graną też w TR.