język polskijęzyk angielski

Podwójna tożsamość

Tytuł oryginalny
Double Double
Tłumacz
Kaduczak, Jacek
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn

Oto komediowy thriller czasów równouprawnienia.

Co by się stało, gdyby profesor Higgins była kobietą? I gdyby chciała zmienić swoją Elizę w wielką damę dla realizacji swoich niecnych celów? Philippa, żona bogatego męża, zaprasza do domu Duncana, bezdomnego pamiętającego lepsze czasy. Poza posiłkiem i drinkiem proponuje mu niecodzienny układ: Duncan będzie udawał Richarda, jej męża, który dopiero co zginął w nieszczęśliwym wypadku, tuż przed otrzymaniem z funduszu powierniczego matki dwóch milionów funtów. Co oczywiste, Philippa ma chrapkę na te pieniądze i jest gotowa podzielić się nimi z Duncanem. Postanawia więc zainwestować tydzień w zrobienie z Duncana światowca i bywalca salonów.

Tylko czy to prawda z tym nieszczęśliwym wypadkiem? A może Philippa zamordowała męża? Może dlatego, że chciał od niej odejść i związać się ze swoją sekretarką? Na rozwiązanie zagadki musimy poczekać do finału. A finał naprawdę nas zaskoczy...

Podwójna tożsamość Ricka Elice'a i Rogera Reesa doskonale łączy elementy komediowe z sytuacjami trzymającymi w napięciu, tworząc nowoczesny, postmodernistyczny miks emocji, wobec którego nikt nie zostanie obojętny.

Sztuka odnosiła sukcesy zarówno w Anglii, jak i w Stanach Zjednoczonych, została przetłumaczona na 16 języków.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Podwójna tożsamość