Sercu pracę, dłoniom miłość

Autor: 
Woelfl, Robert
Przekład: 
Kaduczak, Jacek
Gatunek: 
Dramat
Obsada kobiety: 
2
Obsada mężczyźni: 
3
Szczegóły obsady: 
Postacie w średnim wieku

Oto współczesny świat Zachodu, oszalały na punkcie konsumpcji.

Gerhard buduje wielkie centrum handlowe i potrafi myśleć tylko o tym. Żonie kupuje drogie prezenty i nie ma pojęcia, że ta zdradza go z partnerem w interesach. Erika i Sonja przyjaźnią się i wspierają, są w dramatycznej sytuacji - nie mogą znaleźć pracy. Sonja, choć młodsza, właściwie się już poddała, chce popełnić samobójstwo, ale Erika jeszcze walczy. Za wszelką cenę stara się zmienić swoją sytuację.

Ta sztuka to bezlitosna analiza społeczeństwa, które zatraciło się w konsumpcji i w którym wartość człowieka określa stan konta. Niezależnie od tego, czy mają pełne, czy puste konto, są nieszczęśliwi. Kupowanie opanowało ich umysły. Dotyczy to zarówno tych na samym szczycie, czyli właściciela centrum handlowego, jak i tych na samym dole, czyli bezrobotnych. Czy jest z tej sytuacji wyjście? Zdesperowana żona Gerharda chce pozbyć się wszystkich dóbr materialnych, jakie udało im się zgromadzić…

Niniejsza sztuka dostępna jest tylko w wersji książkowej. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością oraz nabycia w naszym wydawnictwie. 

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Sercu pracę, dłoniom miłość

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.