język polskijęzyk angielski

Sio!

Autor
Gatunek sztuki
Komedia

Komedia z życia filmowych sfer i afer (sic!)

1. Dziewięcioosobowy Chór Jurorów wybrał najlepszy scenariusz do corocznej nagrody uroczystego spalenia go. Nagrodę odebrał Wieczny Laureat, któremu z okazji wygranej włożono na głowę świeży wieniec laurowy. Usta mu zakneblowano i przypięto skrzydła pegaza, żeby mógł ukryć swoją nagość i mizerność. Dyrektor wygłasza mowę o nadmiarze filmów i scenariuszy, i konieczności zniszczenia najlepszego, bo tylko wtedy pozostanie on w ludzkiej pamięci jako dzieło godne uwielbienia, a autor stanie się godny czci. Strażnicy zmuszają Wiecznego Laureata do ukłonów. Jurorzy i publiczność biją brawo. Scenariusz zostaje spalony w przezroczystym żaroodpornym naczyniu mimo prób protestu skrępowanego Autora. Wnoszą suto zastawione stoły. Wielkie żarcie. Powietrze wysysa rurami pieniądze ze zbiornika; przechwytują je Jurorzy i Reżyser, który, zastawiwszy sieć, chapnął ich sporą część. Autor wykorzystuje chwilę nieuwagi Strażnika i odfruwa na skrzydłach pegaza. 
2. Plan filmowy serialu pt.: KOCHAJĄCA SIĘ RODZINA. Ekipa budowlana kończy Osiedle mieszkalne: Pałac Producenta, siedzibę Reżysera, domy ekipy wg hierarchii. Nad budową wisi trąba - końcówka rury odchodzącej od zbiornika z forsą. Odcinek 261. Barnaba i Krysia nie mogą mieć dzieci. Reżyser powtarza scenę, bo rekwizytor zapomniał powiesić zdjęcie Papieża. Barnaba godzi się, żeby Krysia wzięła dziecko do adopcji. Z szafy wychodzi polska Alexis, która przyznaje się Barnabie, że mieli dziewczynkę, którą oddała do sierocińca, bo się nie chciał z nią ożenić. Odcinek 262.: Krystyna zaplata warkoczyki dziewięcioletniej Lusi, wychowanki sierocińca, którą adoptowała, bo była bardzo podobna do Barnaby. Ojciec dziecka rwie sobie włosy z głowy z rozpaczy. Alexis wychodzi z szafy z szampanem. Przysięga, że go kocha, że odnajdzie ich dziecko i będzie dobrą matką. Barnaba się cieszy.
Odcinek 263.: Krysia jest w ciąży. Barnaba cieszy się z tego cudu i pyta o Lusię. Krysia oddała ją z powrotem. Alexis zjawia się z informacją, że odnalazła ich córeczkę i mogą być kochającą się rodziną. Za późno- mówi Barnaba- Krystyna jest w ciąży. Nie mogę jej teraz zostawić. Poznasz urok mojej zemsty w sądzie-mówi Alexis.
3.
Chór Jurorów składa ekipie kondolencje z powodu przegranej w konkursie na najlepszy scenariusz, ale co tam, kiedy oglądalność filmu sięga 97%. Odcinek ostatni. Do Krystyny dzwoni polska Alexis, która wcześniej rzuciła skórkę od banana na drodze Krystyny do telefonu. Krystyna przewraca się i wrzeszczy. Koniec nagrania, ale aktorka dalej wrzeszczy z głową zadartą do góry. Nad ekipą fruwa Wieczny laureat. Ekipa przegania go, a sio, a sio, kiedy zostanie rozpoznany.  Zdąży jednak zgarnąć forsę ze zbiornika złapaną do sieci Reżysera zanim na dobre odfrunie. Krzyki łapać złodzieja są bezskuteczne. I taki jest koniec tej zabawnej historii.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Sio!