Trup

Autor: 
Coble, Eric
Tytuł oryginalny: 
The Dead Guy
Przekład: 
Kaduczak, Jacek
Gatunek: 
Dramat
Szczegóły: 
tragikomedia
Obsada kobiety: 
7
Obsada mężczyźni: 
5
Postacie: 
Kobiety: Gina (redaktorka TV), Roberta (I dziewczyna w Disneylandzie, Sheila), Christy (II kobieta w Disneylandzie, Nancy) Mężczyźni: Eldon, Dougie, Virgil (ochroniarz, Leon)
Prapremiera polska: 
6 marca 2010, Teatr Polski Poznań, reż. Paweł Szkotak

Historia faceta, który daje się namówić atrakcyjnej redaktorce TV na udział w reality show. Przez tydzień ma wydać milion dolarów, a ostatniego dnia zginąć śmiercią, jaką wybiorą dla niego widzowie. Jeśli go polubią, śmierć będzie łagodna i we śnie, jeśli nie, będzie długa i bolesna. Bohater przechodzi na oczach widzów proces oswojenia się z tym faktem. Podglądamy go krok po kroku. Początkowo stara się pogodzić z bliskimi, kupując im drogie prezenty, ale odtrącony przez nich, chce się po prostu zabawić. To jednak sprawia, że traci sympatię widzów...

Bardzo ciekawy portret dzisiejszej telewizji, jej możliwości skrajnej manipulacji "ofiarą", a także świetny portret telewizyjnej widowni pozbawionej hamulców etycznych. W latach 70. obiegły świat wstrząsające wyniki badań psychologicznych przeprowadzonych na sporej grupie studentów, świadczące jednoznacznie o skłonnościach sadystycznych poważnego procentu badanych. Autor, wykorzystując narzędzie medialne do ukazania tego zjawiska społecznego, proponuje świetną zabawę. Sztuka trzyma w napięciu, świetne role dla aktorów.

Prasa: Inspirujące i bezlitosne. Eric Coble pokazuje w Śmierci na żywo sępy z telewizji - "Variety"

Uroczo zrealizowane i przerażające. - "The Denver Post"

Możecie być ubawieni albo zdegustowani, ale ta doskonale napisana komedia Erika Coble'a jest niewątpliwie zabawną i głęboką krytyką współczesnej obsesji na punkcie prywatności innych ludzi. - "L.A. Splash"

Olśniewający opis fascynacji pseudogwiazdami. - "What's Doing in Denver"

Amoralność, wyrachowanie i gwałt na dobrym guście okazują się nienajgorszym pomysłem. Zobaczcie koniecznie! - "The Houston Press"

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Trup

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.