Osoby:
Ala (matka) - ok. 40
Robert (ojciec) - ok. 40
Andrzej (syn) - ok. 20
Współczesny dramat psychologiczny. Akcja sztuki rozgrywa się w mieszkaniu pary czterdziestolatków: Ali i Roberta. Robert pracuje w dużej firmie, często wyjeżdża służbowo. Jego zdaniem Ala powinna zajmować się wyłącznie domem - niedawno dostał awans i nieźle zarabia, nie widzi potrzeby, żeby żona pracowała zarobkowo. Ala, która była pilotem wycieczek zagranicznych i uwielbiała swoją pracę, czuje się nieszczęśliwa - "dusi się" we własnym domu. Robert twierdzi, że powinna poświęcić swoje aspiracje dla dobra syna. Andrzej jest jedynakiem - rodzice starają się mu pomóc w każdej sytuacji i utorować drogę do kariery. Chłopak niedawno zdał maturę i właśnie dostał się na studia - wybrał kierunek wymarzony przez rodziców. W nagrodę dostaje komputer z modemem i coraz więcej czasu poświęca na siedzenie przy komputerze i szperanie w sieci - z dnia na dzień traci i tak nikły kontakt z rodzicami i przyjaciółmi. Małżeństwo Roberta i Ali od dłuższego czasu przeżywa kryzys - Robert jest w ciągłych rozjazdach i niewiele czasu poświęca żonie. Ala ma pewne podejrzenia odnośnie częstych wyjazdów męża, jednak za wszelką cenę próbuje ratować sytuację domową. W tajemnicy przed mężem, w czasie jego nieobecności, zatrudnia się jako pilot wycieczki do Czech. Po powrocie Ala nie może nawiązać kontaktu z synem, który zaczyna się zachowywać agresywnie. Matka jest zaskoczona jego zaradnością i samodzielnością: Andrzej na swój koszt instaluje stałe łącze w domu. Ala zastanawia się, skąd syn ma pieniądze na takie inwestycje - tłumaczy sobie, że sprzedał pewnie swoją kolekcję kart telefonicznych. Po kolejnym powrocie Roberta z "podróży służbowej" sytuacja w domu komplikuje się jeszcze bardziej: okazuje się, że Andrzej zaczął opuszczać zajęcia na uczelni. Syn pyskuje ojcu - twierdzi, że Robert oszukał swoich długoletnich współpracowników w firmie i dzięki temu otrzymał awans, a oni wymówienie. Szantażuje ojca informacją przesłaną przez znajomą: podobno widziała Roberta w Gdańsku w towarzystwie jakiejś kobiety. Dochodzi do awantury rodzinnej - Robert zarzuca żonie, że straciła kontrolę nad synem i zaniedbuje dom. Sugeruje, że jest to spowodowane utajonym przed nim powrotem do pracy. Ala w rewanżu informuje Roberta, że wie o jego romansie. Postanawia wyprowadzić się. Robert proponuje jednak inne rozwiązanie - mogą sprzedać mieszkanie, wyprowadzą się na wieś i rozpoczną nowe życie.
Małżeństwo przygotowuje się do sprzedaży mieszkania - właśnie trwa remont. Pomysł rodziców nie podoba się Andrzejowi. Bojkotuje ich decyzje, jest agresywny, terroryzuje rodzinę, grozi matce. Roztrzęsiona Ala powoduje wypadek, w którym ginie dziecko żebrzące na ulicy - nie jest bezpośrednio sprawczynią wypadku, ale oskarża się o to, iż jej zachowanie za kierownicą spowodowało wejście dziecka na jezdnię. Robert i Andrzej bagatelizują sprawę. Ala sięga po środki uspakajające. Okazuje się, że z domu znikły cenne przedmioty (m.in. zastawa babci i komplet srebrnych sztućców). Andrzej zrzuca winę na matkę. Ala jednak wreszcie wie, skąd Andrzej ma pieniądze. Sytuację w domu próbuje ratować Robert, ale jest już za późno. Kiedy siadają do uroczystej kolacji przygotowanej przez Roberta, nie mają sobie nic do powiedzenia...
Dramat "www" dotyczy kryzysu kontaktów międzyludzkich - upadku wartości rodzinnych. Młodzi ludzie, posługujący się najnowszymi technikami, żyją w odrealnionym, nierzeczywistym świecie, w który uciekają tym chętniej, im bardziej wyrastali w środowisku skłóconym i widzą, że wszystko, co ich otacza, to tylko gra pozorów: ludzie się rozmijają, ich związki są puste i niepełne. Zjawisko tym bardziej tragiczne, że niszczące czasem jedyny azyl, jakim jest rodzina.