język polskijęzyk angielski

Zabawa w zdrady

Autor
Gatunek sztuki
Komedia
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn
Postacie
kobiety przed 40, mężczyźni po 40...

Trzy kobiety dochodzą do wniosku, że są zaniedbywane przez swoich partnerów, podejrzewają, że są zdradzane. W formie teatralnej zabawy naśladują ich zachowania. Wyobraźnia podsuwa im pomysł na rewanż: umawiają się, że wzbudzą zazdrość partnerów opowiadając im o swoich rzekomych kochankach. Każdy z panów bez kobiecej pomocy staje się nieco bezradny w domu: Daniel musi sam sobie radzić z hipochondrią, masaże żony zaczynają być bolesne, Rafał nie ma czystej i wyprasowanej koszuli na spotkanie, Tadeusz studiuje wywiady żony i zauważa, ze zgrozą, że każdego pyta o seks, Daniel musi zgodzić się na rozwód, bo przyznaje się, że też ma kogoś. Jednak plan działa skutecznie. Każdy z partnerów rzeczywiście staje się zazdrosny i próbuje odzyskać panią swojego serca.
Momentem zwrotnym akcji jest spotkanie mężczyzn i ustalenie kontrplanu. Zaniepokojone kobiety dochodzą do wniosku, że nawet jeśli mężczyźni zdemaskują ich "zdrady", to zawsze mogą jeszcze zrobić "to" naprawdę. Ale gra kończy się dobrze. Kobiety odzyskują zainteresowanie mężczyzn, a mężczyźni zmieniają nieco styl życia: Rafał zabrał się za prace domowe i, szczęśliwy, wszystko żonie wybaczył, zatrudnił nawet starszą panią na stanowisku sekretarki w firmie, żeby uniknąć podejrzeń. Tadeusz zaczął współpracę z pismem katolickim i zaproponował wreszcie Mai małżeństwo. Marta jest w ciąży z Danielem, który chciałby, żeby zrezygnowała z pracy.
Ale co będzie, kiedy panowie odkryją, że zdrady były nieprawdziwe? Autor zostawia nas z pobłażliwym uśmiechem i wiarą w inteligencję kobiet. To komedia na sukces aktorów, ze świetnymi dialogami i dowcipem sytuacyjnym.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Zabawa w zdrady