język polskijęzyk angielski

Zew krwi

Tytuł oryginalny
Hunter Gatherers
Tłumacz
Kaduczak, Jacek
Gatunek sztuki
Dramat
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn
Szczegóły
Groteska

Czwórka trzydziestopięciolatków przyjaźni się od czasów liceum. Zdali maturę, skonczyli studia, znaleźli pracę, pobrali się (między sobą), a wciąż się spotykają. Tym razem kolację przygotowują Pam i Richard, dobrze zarabiający i praktykujący powrót do natury mieszkańcy San Francisco. Odwiedzają ich Wendy i Tom, ciapowaty, choć odnoszący skucesy lekarz.

Wieczór, rozpoczynający się od ofiary ze zwierzęcia, okazuje się nieco bardziej niż poprzednie spotkania wypełniony seksem, przemocą, zdradą, tańcem i zapasami w stylu nieklasycznym. Z tego powodu na jaw wyjdą wreszcie od dawna skrywane tajemnice, a niektórym nie uda się przeżyć na tyle długo, żeby spróbować deseru.

Peter Sinn Nachtrieb w okrutny i niezwykle zabawny sposób pokazuje, jak bardzo wciąż jesteśmy zwierzętami i jak cienka jest warstwa konwenansów i cywilizacyjnego polotu, które na co dzień wydają się nienaruszalne. Czy mężczyzna współczesny różni się znacząco od wymachującego maczugą jaskiniowca? Czy współczesna, wyrafinowana kobieta odrzuciła zasady swoich przodkiń sprzed tysięcy lat? Okazuje się, że to, co wyuczone i wpojone, ustępuje pod naporem pierwotnych instynktów.

Jest jednak coś, co różni nas od zwierząt: potrafimy śmiać się z samych siebie. I takiego śmiechu Peter Sinn Nachtrieb dostarcza w ilościach zdecydowanie hurtowych.

 "Wyrafinowane spojrzenie na współczesność połączone z barbarzyńską energią."

San Francisco Weekly

"Nachtrieb ma prawdziwy talent do opisywania absurdalnych sytuacji pełnych inteligentnego humoru zapewniających mnóstwo zabawy."

Variety

"Szokująca dawka libido w farsie połączonej z dogłębną satyrą społeczną, zapewniającej dwie godziny oczyszczającego śmiechu."

The San Francisco Chronicle

"Szokujące połączenie South Parku i Seksu w wielkim mieście."

The San Francisco Bay Guardian

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Zew krwi