język polskijęzyk angielski

Focke, Ann-Christin

Focke, Ann-Christin

Ur. w roku 1983 w Konstancji (Badenia-Wirtembergia) autorka sztuk teatralnych. Studiowała teatrologię na Bawarskiej Akademii Teatralnej w Monachium, pracując jednocześnie  jako dramaturg i asystentka reżysera dla monachijskiej Sceny Kameralnej (Münchner Kammerspiele). Po ukończeniu teatrologii w 2006, została rok później też absolwentką studiów politologicznych we Frankfurcie nad Menem. Jest autorką dramatów Bis zum Horizont (2004), Heute ist ein guter Tag (2005) oraz Himmel sehen (2005).

Dramat Ann-Christin Focke Zarys historii miłosnej (Versuch einer Liebesgeschichte; 2007) opowiada o wielkim uczuciu i jeszcze większej próbie, na jaką jest ono wystawione.

Zarys historii miłosnej

Tytuł oryginalny
Versuch einer Liebesgeschichte
Tłumacz
Ganczar, Maciej
Gatunek sztuki
Dramat
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn

Rzecz o wielkim uczuciu i jeszcze większej próbie, na jaką jest ono wystawione. O walce o prawdę i o moralności w sytuacji ekstremalnej. Czworo przyjaciół wspina się w Nepalu na siedmiotysięcznik. Świeci słońce, robią wspólne zdjęcie na pamiątkę. Jest cudownie, do czasu gdy nadchodzi burza. Sarah nagle znika, a Tom dostaje lęku wysokości. Schronienie w pieczarze wydaje się być tylko tymczasowym rozwiązaniem. Pojawiają się pytania egzystencjalne. Co się stanie, gdy zabraknie jedzenia? Co się stanie z osoba nienadającą się do transportu? Co jest słuszne, a co błędne? Później w szpitalu Tom próbuje dojść do prawdy o tym, co zaszło w jaskini. Ale czy jest możliwa jedna prawda? Czy po zgłębieniu prawdy może być jeszcze mowa o historii miłosnej?