język polskijęzyk angielski

Kontakt

Agencja Dramatu i Teatru "ADiT"    

Adres: 
ul. Piotrkowska 5/8
02-375 Warszawa
Polska

Informacje: ADiT to agencja działająca na rzecz autorów i tłumaczy w zakresie ich praw autorskich; zawieramy w ich imieniu umowy z teatrami, zajmujemy się promocją dramaturgii polskiej w kraju i za granicą, jak i dramaturii z całego świata - w Polsce.
ADiT jest też wydawnictwem.


Elżbieta Manthey    

szefowa ADiTu - kontaktować się w sprawach wniosków na produkcje profesjonalne i amatorskie

Informacje: Absolwentka pionierskiego Wydziału Kulturoznawstwa we Wrocławiu. Pierwsza niezależna agentka teatralna w Polsce. Firmę ADiT stworzyła od podstaw.


Magdalena Linek    

dział finansowo-administracyjny  

Informacje: Urodzona w Warszawie w 1979. Absolwentka Wydziału Zarządzania, studia zawodowe / inżynierskie na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie: Zarządzanie przedsiębiorstwem i Zarządzanie ochroną środowiska; studia uzupełniające magisterskie, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, w zakresie Informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej – Podyplomowa Rachunkowość.
Od 1998 pracownik ADiTu (asystentka szefowej).


Karolina Bikont     

obsługa strony internetowej  

E-mail: kabikont@gmail.com
Informacje: Tłumaczka z języka niemieckiego od początku związana z ADiTem; odpowiedzialna za stronę internetową, korektę publikacji, jako agentka zorientowana przede wszystkim w sztukach z obszaru niemieckojęzycznego.


Marta Orczykowska

agentka literacko-teatralna

E-mail: marta.orczykowska@adit.art.pl

Informacje: Absolwentka Filologii Angielskiej (Uniwersytet Jagielloński) i Teatrologii (studia podyplomowe w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie). Agentka teatralna, redaktorka, tłumaczka. W przeszłości związana m.in. z Wydawnictwem Muzeum Narodowego w Krakowie i Wydawnictwem Literackim.


Witold Loska

kontaktować się w sprawach wniosków dot. czytań oraz przedstawień amatorskich

E-mail: witold.loska@adit.art.pl

Informacje: Absolwent Wiedzy o Teatrze i Performatyki (Uniwersytet Jagielloński). Agent teatralny, redaktor, wcześniej krytyk i badacz.


Zofia Gustowska

lektorka i konsultantka

E-mail: zofia.gustowska@adit.art.pl
Informacje: Reżyserka, absolwentka wydziału reżyserii dramatu w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz wiedzy o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Z agencją ADiT współpracuje jako konsultantka literacko-teatralna.