Agencja Dramatu i Teatru "ADiT"    

Adres: 
ul. Piotrkowska 5/8

02-375 Warszawa
Polska

Informacje: ADiT to agencja działająca na rzecz autorów i tłumaczy w zakresie ich praw autorskich; zawieramy w ich imieniu umowy z teatrami, zajmujemy się promocją dramaturgii polskiej w kraju i za granicą, jak i dramaturii z całego świata - w Polsce.
ADiT jest też wydawnictwem.

 


Elżbieta Manthey    

szefowa ADiTu - kontaktować się w sprawach wniosków na produkcje profesjonalne i amatorskie

Informacje: Absolwentka pionierskiego Wydziału Kulturoznawstwa we Wrocławiu. Pierwsza niezależna agentka teatralna w Polsce. Firmę ADiT stworzyła od podstaw.

 


Magdalena Linek    

Dział finansowo-administracyjny  

Informacje: Urodzona w Warszawie w 1979. Absolwentka Wydziału Zarządzania, studia zawodowe / inżynierskie na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie: Zarządzanie przedsiębiorstwem i Zarządzanie ochroną środowiska; studia uzupełniające magisterskie, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, w zakresie Informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej – Podyplomowa Rachunkowość.
Od 1998 pracownik ADiTu (asystentka szefowej).

 


Agata Tomasiewicz        

Agentka teatralno-literacka, redaktorka - kontaktować się w sprawach wniosków na czytania performatywne oraz produkcje sztuk Izabeli Degórskiej

Informacje: Absolwentka Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zajmuje się przede wszystkim dramatem polskim i anglojęzycznym, a także dramaturgią Skandynawii i Europy Środkowo-Wschodniej. 

 


Karolina Bikont       

E-mail: kabikont@gmail.com
Informacje: Tłumaczka z języka niemieckiego od początku związana z ADiTem; odpowiedzialna za stronę internetową, korektę publikacji, jako agentka zorientowana przede wszystkim w sztukach z obszaru niemieckojęzycznego.

 


Marta Orczykowska

E-mail: marta.orczykowska@adit.art.pl

Informacje: Absolwentka Filologii Angielskiej (Uniwersytet Jagielloński) i Teatrologii (studia podyplomowe w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie). Agentka teatralna, redaktorka, tłumaczka. W przeszłości związana m.in. z Wydawnictwem Muzeum Narodowego w Krakowie i Wydawnictwem Literackim.