Image 19 JednoaktowkiPeter Handke I i IISześć opowieści o  tym, jak godnie przeżyć  życie NewsletterHanoch Levin, UDRĘKA ŻYCIA I INNE DRAMATYŚmierć jest innym gatunkiem muzykiMax Frisch, Dramaty zebrane, Tom IIArthur Schnitzler, DRAMATY WYBRANEMax Frisch, Dramaty zebrane, Tom IVolker Schmidt, WIDOKI Z OKNA i ZIMNE SERCAWiktor Szenderowicz, Pan Ein i inne historie

 

 

tel.: (22) 822 11 99

adres - w dziale Kontakt

Premiery ADiT Wydawnictwo ADiT

 


 

Agencja Dramatu i Teatru założona przez Elżbietę Manthey od 1995 roku promuje współczesną dramaturgię w środowisku teatralnym w Polsce i za granicą. W zbiorach ADiTu znajdują się wybitne sztuki polskich i zagranicznych autorów w profesjonalnych przekładach literackich.

Do każdego tytułu sztuk na naszej stronie dostępne jest omówienie. Istnieje również możliwość zamówienia tekstu wybranej sztuki po wypełnieniu formularza pod omówieniem.

Istotnym obszarem działalności ADiTu jest reprezentowanie autorów w zakresie praw autorskich osobistych i materialnych oraz profesjonalna opieka w tym obszarze. Służymy również teatrom informacją o prawach autorskich do sztuk oraz konsultacjami w doborze repertuaru.

ADiT to także wydawnictwo, które ma na swoim koncie publikacje sztuk wybitnych autorów, między innymi Harolda Pintera, Jona Fossego, Hanocha Levina, Petera Handkego. ADiT wydało kilkadziesiąt antologii autorów z wielu obszarów językowych. Jako częsty organizator prób czytanych i spotkań z autorami współpracujemy również w tym zakresie z instytutami kultury, m.in. z Austriackim Forum Kultury, Duńskim Instytutem Kultury czy Ambasadą Ukraińską oraz, rzecz jasna, z teatrami.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszą działalnością, zapisz się do naszego Newslettera i sprawdź nasze profile na Facebooku: ADiT, Wydawnictwo ADiT.