Urodził się w 1974 roku w Bydgoszczy. Poeta, prozaik, dramatopisarz. Studiował budownictwo na Politechnice Gdańskiej i politologię na Uniwersytecie Gdańskim. Wydał kilka tomów wierszy, prozę oraz sztuki teatralne w antologiach: Generał i inne dramaty polityczne (ADiT, Warszawa 2016) oraz Prawda i inne dramaty (ADiT, Warszawa 2017). Czterokrotny laureat nagrody "Strzała Łuczniczki" za najlepszą bydgoską książkę roku. Jako dramaturg debiutował w 2007 roku w Laboratorium Dramatu w Warszawie czytaniem scenicznym sztuki Dom matki. Na polskich scenach odbyły się premiery szeregu jego sztuk, w tym: Generała, który zdobył Grand Prix festiwalu polskich sztuk współczesnych „Raport” w Gdyni w 2011 roku, oraz Wiecznego kwietnia, za który zdobył Nagrodę Główną Konkursu Metafory Rzeczywistości 2012 w Poznaniu. W roku 2016 jego sztuka Viva Violetta! została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na sztukę teatralną inspirowaną życiem i twórczością Violetty Villas. Dramat Głową w dół miał radiową premierę na Scenie Teatralnej Trójki w 2013 roku. Prawda została zrealizowana jako spektakl telewizyjny przez Teatrotekę w 2016 roku. Ostatnia premiera sztuki Jakubowskiego miała miejsce w Teatrze im. J. Szaniawskiego w Płocku (Magik, reż. Mateusz Olszewski, prapremiera: 14.12.2017). Jego sztuka Incydent znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2020.
Współpracownik Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Koronowie.
- Wieczny kwiecień ukazał się w: Ikony, pseudoherosi i zwykli śmiertelnicy. Antologia najnowszego dramatu polskiego (wyd. Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Warszawa 2015).
- Pierwszy monograficzny wybór jego sztuk nastąpił niecały rok później: Generał i inne dramaty polityczne (wyd. Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Warszawa 2016)
- Wybór jego nowszych sztuk ukazał się w: Prawda i inne dramaty (wyd. Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Warszawa 2017)
- Rzetelna analiza pisarstwa Jarosława Jakubowskiego w "Teatrze" ukazała się w listopadzie 2017.
- Kolejny wybór sztuk autora ukazał się pod tytułem Witaj Barabaszu (wyd. ADiT, Instytut Literatury, Warszawa−Kraków 2020)