W poszukiwaniu Damy Pik

Autor: 
Babicki, Mariusz
Gatunek: 
Komedia
Szczegóły: 
Sztuka trafiła do finału konkursu na jednoaktówkę w OchTeatrze, a także do finału Konkursu na Polską Sztukę Kameralną Słowo/Aktor/Spotkanie
Obsada kobiety: 
0
Obsada mężczyźni: 
4

Sytuacja jest zła... bardzo zła... bardzo, bardzo zła... bardzo, bardzo, bardzo zła, ale nie beznadziejna. Pewien Król talii karcianej przegrał swój cały majątek w grach hazardowych. W związku z tym posiadłości zagraniczne szlag trafił, a windykatorzy zrobili przewiew w każdym sejfie w jego zamku. Królowa spakowała walizki i odeszła, a jedyni pozostali przy Królu słudzy: As Pik, Walet Pik i Joker, cwani bumelanci, namawiają swego władcę na partię w turnieju karcianym i odegranie się. Niestety, w turnieju mogą brać udział wyłącznie pełne talie, król potrzebuje zatem nowej Królowej - i to szybko! Pomysłowa, farsowa komedia o tym, jak zdobyć kobietę, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, a najbardziej: o prawdziwej męskiej przyjaźni.

Na co dzień w mediach ciągle słyszymy, że ważne jest to, by być sobą. "Bądź sobą! - krzyczą. Z drugiej zaś jesteśmy przekonywani do tego, by przybierać określone, atrakcyjne maski i udawać kogoś, kim tak naprawdę nie jesteśmy. W takim razie być może tajemnica sukcesu jest o wiele prostsza i zamyka się w dwóch słowach: prawda i uczciwość? Brzmi to banalnie, jednak mimo wszystko warto o tym przypominać. Tym bardziej w dzisiejszych, zabieganych czasach. Bezpretensjonalna i komediowa forma niczego nie narzuca i tym skuteczniej może skłonić do refleksji.

 

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: W poszukiwaniu Damy Pik

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.