Ktoś kto będzie czuwał nade mną

Autor: 
McGuinness, Frank
Tytuł oryginalny: 
Someone Who'll Watch Over Me
Przekład: 
Rozhin, Klaudyna
Gatunek: 
Dramat
Obsada kobiety: 
0
Obsada mężczyźni: 
3
Czas akcji: 
Współczesność
Miejsce akcji: 
Więzienie na terenie Libanu

Psychologiczne studium cierpienia, portret trzech mężczyzn zmagających się z osobistym doświadczeniem tragedii i dokonujących poprzez nie weryfikacji własnych wartości, poglądów, moralności i wiary. W więziennej celi na terenie Libanu Amerykanin, Anglik i Irlandczyk przetrzymywani są w niewoli. Chociaż nigdy nie byli związani z polityką, padli ofiarą porwania, którego podłożem jest konflikt militarny. Frank McGuinness analizuje tutaj intelektualne i emocjonalne strategie przetrwania, które z jednej strony prowadzą do wydobycia językowych i kulturowych różnic między postaciami, a z drugiej służą uporaniu się z zaistniałą sytuacją. Język stwarza dla używających go postaci alternatywną rzeczywistość, w ramach której inscenizują zdarzenia na wzór normalnego życia.

Sztuka napisana w 1992 roku, wystawiona w Hapstead Theatre w Londynie, na West Endzie i Broadwayu.

Z recenzji:

"Przyglądanie się trzem mężczyznom przykutym do kaloryferów niewielu widzom może wydać się ciekawe. Jednak w sztuce Franka McGuinnessa obraz ten jest pochwałą niezłomności, którą człowiek potrafi zachować nawet w najcięższych warunkach. Pisarstwo McGuinnessa jest pełne werwy, wrażliwe i przenikliwe, pełne gniewu i miłości."

"The Sunday Times" o Someone Who'll Watch Over Me w Ambassadors Theatre w Londynie,
reż. Dominic Dromgoole
 
Kamila Paprocka

Niniejsza sztuka dostępna jest tylko w wersji książkowej. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością oraz nabycia w naszym wydawnictwie. 

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Ktoś kto będzie czuwał nade mną

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.