język polskijęzyk angielski

Zdrada

Tytuł oryginalny
Betrayal
Tłumacz
Taborski, Bolesław
Gatunek sztuki
Dramat
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn

Sztuka zaczyna się od spotkania Emmy i Jerrego, którzy zakończyli dwa lata temu swój siedmioletni romans. Emma chce się przed kimś wygadać; przeżywa kryzys małżeństwa z Robertem, przyjacielem Jerrego. Pogrążając się we wspomnieniach, obydwoje odkrywają, że Robert wiedział o ich romansie i – ku zgrozie Jerrego – traktował go z absolutną nonszalancją. Następuje seria retrospektywnych scen, które przenoszą nas w czasie: od zakończenia związku Emmy z Jerrym aż do jego początku. Okazuje się, że zatajanie prawdy i małe kłamstewka odkrywają niekiedy więcej niż zdania wypowiedziane wprost.

Dramat dobrze przyjęty przez krytykę i publiczność po obu stronach Atlantyku. Zwycięzca nowojorskiego Drama Critics Circle Award w kategorii najlepszej sztuki zagranicznej oraz londyńskiego West End Award jako najlepsza sztuka sezonu.

  • "Świetne sceny, naszpikowane napięciem, które jest wynikiem zbrukanej lojalności i pomieszanych, niewypowiedzianych uczuć." (NY Times)
  • "Zdrada to sztuka wspaniale prosta w formie i odważna w poszukiwaniu poezji, która obraca banał w melancholijne piękno." (Newsweek)
Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Zdrada