język polskijęzyk angielski

Strategia motyli

Tytuł oryginalny
Die Strategie der Schmetterling
Tłumacz
Intrator, Bożena
Gatunek sztuki
Dramat
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn

Miejsce akcji to domek na odległej wysepce w okolicach Buenos Aires.
Adriana, młoda Argentynka z widoczną ciążą spotyka się z Ewą, kobietą po pięćdziesiątce, której wygląd oraz zwyczaje zdradzają pochodzenie angielskie.
Ewa jest wdową po rodowitym Argentyńczyku, z którym Adriana miała wieloletni romans i który według sprawozdania sądowego popełnił samobójstwo. Kobiety spotykają się po raz pierwszy, choć sporo o sobie nawzajem wiedzą. Rozmowa odbywa się w ogromnym napięciu, w końcu udaje się Ewie nakłonić Adrianę do podpisania umowy, w której zrzeka się wszelkich praw do spuścizny po kochanku i w zamian otrzymuje dwa miliony dolarów. W ten sposób Ewa, jedna z najbogatszych osób w Argentynie, chce przekreślić ten romans.
Adriana żąda prawdy o śmierci ukochanego. Od sędziego dowiedziała się, że Ewa jest morderczynią - zapłaciła za ukrycie dowodów zbrodni.
Centralną postacią sztuki jest Adriana, młoda Argentynka, nosząca żałobę po kochanku, w przeciwieństwie do wdowy po nim, Ewy, dystyngowanej Angielki po pięćdziesiątce. Ewa jedynie chce obejrzeć i odprawić czekiem na dwa miliony dolarów kochankę męża, aby nie rościła sobie przypadkiem praw do spuścizny po nim. Adriana jednak żąda prawdy o śmierci kochanka twierdząc, że nie było to samobójstwo, a morderstwo i że Ewa je popełniła.

 

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Strategia motyli