język polskijęzyk angielski

Niedźwiedzisio

Autor
Prześluga, Malina
Gatunek sztuki
Dla dzieci
Obsada kobiet
3
Obsada mężczyzn
9
Szczegóły
sztuka dla najmłodszych widzów (3-4 lata)
Szczegóły obsady
do realizacji w planie żywym, lalkowym oraz mieszanym; w przypadku realizacji w teatrze formy może zostać zagrana w mniejszej obsadzie, np. przez czwórkę aktorów i lalki
Miejsce akcji
pokój dziecięcy, las
Prapremiera polska
25.03.2023, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, reż. Jacek Malinowski

Głównymi bohaterami sztuki tej są: potężny i groźny Niedźwiedź oraz mały i słodki Misio. Obaj odczuwają jednak pewien niedosyt i niezadowolenie z ról, jakie przyszło im odgrywać. Misio chciałby móc wyrwać się chociaż na chwilę z dziecięcego pokoiku, aby pobiegać po lesie, nauczyć się warczeć i budzić postrach wśród innych zwierząt. Niedźwiedź z kolei chciałby zaznać odrobiny ludzkiego ciepła i miłości, nie powodować swoim wejściem przerażenia i nauczyć się przytulać do dzieci. Jak się jednak okazuje, wyjście ze swoich dotychczasowych ról i związanych z nimi ograniczeń dla jednego i drugiego nie jest wcale łatwe. Dlatego aby spełnić marzenia będą musieli wykazać się dużą cierpliwością, a także konsekwencją podejmowanych przez siebie działań. Jednak dzięki wsparciu, jakie otrzymają od siebie nawzajem, będą w stanie nauczyć się nowych rzeczy i w ten sposób również dojrzeć i otworzyć się na nowe doznania. Pomocne okaże się również pewne nieprzewidziane wydarzenie… Kiedy Jagna i Gucio wraz z rodzicami podczas spaceru w lesie znajdą się w prawdziwym potrzasku, Niedźwiedź i Misio będą mieli okazję, żeby się wykazać i na dobre skraść serca całej rodziny!

Sztuka Maliny Prześlugi to mądra i pouczającą opowieść dla najmłodszej publiczności. Napisana jest żywym językiem, który odpowiada na potrzeby trzy- i czterolatków. Mali widzowie, przy dobrej zabawie, śledząc losy głównych bohaterów, będą mogli nauczyć się, że binarny podział świata na tych, którzy są dobrzy i źli, jaki od wieków pojawiał się w bajkach i baśniach dla dzieci, jest nie do końca prawdziwy… Ogromny, groźny Niedźwiedź z dużymi żółtymi zębami może okazać się ukochaną i oddaną przytulanką, a mały, niepozorny Misio, kiedy się zdenerwuje, może zawarczeć tak przerażająco, że nie pozostanie nic innego, jak wziąć nogi za pas!

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Niedźwiedzisio