język polskijęzyk angielski

Zazdrość

Tłumacz
Intrator, Bożena
Gatunek sztuki
Komedia
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn

OBYCZAJOWY KOMEDIODRAMAT NA TRZY FAKSY

WALKA O UTRZYMANIE SAMCA W Z TRUDEM  UWITYM GNIAZDKU, CZYLI PIEKŁO KOBIET: 55 LETNIEJ HELENY, 40 LETNIEJ YANY ORAZ 25 LETNIEJ BUDDYSTKI, IRIS. TEMATEM TEGO WSPÓŁCZESNEGO KOMEDIODRAMATU JEST PODSYCAJĄCA POŻĄDANIE ZAZDROŚĆ. GDYBY NIE KONKURENCJA W POSTACI INNYCH KOBIET, STWIERDZA POD KONIEC SWYCH MAŁŻEŃSKICH PERYPETII HELENA, JEJ MĄŻ NIGDY NIE WYWARŁBY NA NIEJ TAK PIORUNUJĄCEGO WRAŻENIA ANI NIE POBUDZIŁ DO TAKICH EMOCJI. POZBAWIONY WALCZĄCYCH O NIEGO NIEWIAST JEST PO PROSTU ZWYCZAJNYM SOBIE MISIEM, Z NADCIŚNIECNIEM I NIEBEZPIECZNIE PODWYŻSZONYM CHOLESTEROLEM. SZTUKA BYŁA JUŻ Z POWODZENIEM REALIZOWANA W TV. WYSTAWIENIE JEJ W TEATRZE NIE POWINNO NASTRĘCZAĆ TRUDNOŚCI, NAJWAŻNIEJSZYM ELEMENTEM SCENOGRAFII JEST BOWIEM FAKS, NARZĘDZIE ZEMSTY I POROZUMIENIA, DAWCA NADZIEI I ROZPACZY. BYSTROŚĆ PSYCHOLOGICZNO - OBYCZAJOWEJ OBSERWACJI ŁĄCZY SIĘ ZE SPORĄ DAWKĄ SYTUACYJNEGO KOMIZMU. SZTUKA MIŁA WIDZOM I... AKTORKOM.

Treść
BOHATERKI MIESZKAJĄ W NOWOWCZESNYM APARTAMENTOWCU WIELKIEGO MIASTA. KTÓREGOŚ DNIA HELENA OTRZYMUJE FAKS OD MIESZKAJĄCEJ 6 PIETER POD NIĄ YANY STERN, KTÓRA INFORMUJE JĄ UPRZEJMIE, ŻE JEST SZCZĘŚLIWĄ KOCHANKĄ JEJ... MISIA. KOCHA I JEST KOCHANA. PO CZYMS TAKIM HELENA BIERZE MĘŻA W KRZYŻOWY OGIEŃ PYTAŃ. TEN NATURALNIE ZAPRZECZA, WIĘC USPOKOJONA KOBIETA ODPISUJE PŁOCHEJ PANI ARCHITEKT W TONIE IRONICZNYM, LECZ I PRYNCYPIALNYM. NA TO YANA, KTÓRA DOSKONALE ZNA ROZKŁAD PROJEKTOWANEGO PRZEZ JEJ FIRMĘ APARTAMENTOWCA, OFIAROWUJE HELENIE KLUCZ DO SĄSIADUJĄCEGO Z JEJ SYPIALNIĄ POMIESZCZENIA ROZDZIELCZEGO. W POMIESZCZENIU OWYM, ZERKAJĄC PRZEZ KRATKĘ WENTYLACYJNĄ, HELENA ZACZNIE SPĘDZAĆ DŁUGIE GODZINY, OGLĄDAJĄC SWOJEGO MISIA I YANĘ W SYTUACJACH INTYMNYCH. WYSTAWI MĘŻOWI WALIZKI ZA DRZWI, LECZ KLUCZA DO PAKAMERY NIE ZECHCE ODDAĆ, O CO YANA BĘDZIE MIAŁA PRETENSJE, KTÓRE WYRAZI W LICZNYCH FAKSACH. W KOŃCU, OBURZONA, ZACZNIE UPRAWIAĆ SEKS ZE ŚWIEŻO U NIEJ ZAINSTALOWANYM MISIEM W INNYCH POMIESZCZENIACH.
MIJAJĄ DNI I MIESIĄCE: KORESPONDENCJA KWITNIE, PANIE NAWIĄZUJĄ SIOSTRZANĄ NIEMAL PRZYJAŹŃ. HELENA PRZYZNAJE SIĘ DO DEPRESJI: NIE SYPIA, NIE MOŻE PRACOWAĆ. WCIĄŻ KOCHA MĘŻA. CÓŻ NA TO PORADZI? YANA ODPISUJE TERAPEUTYCZNIE, ALE JUŻ ZA CHWILĘ TO HELENA STANIE SIĘ JEJ TERAPEUTKĄ I POWIERNICĄ, ALBOWIEM MIŚ POZNA MŁODSZĄ, STUDENTKĘ Z INNEGO PIĘTRA, W DODATKU BUDDYSTKĘ, I TO WYSWOLONĄ. O POZNANIU OWYM I INTERESUJĄCYCH TRENINGACH JOGI TANTRYCZNEJ HELENA DONIESIE YANIE Z PRAWDZIWĄ SATYSFAKCJĄ. YANA WIE JUŻ TERAZ, JAK WYGLĄDAJĄ ANTYSTRESOWE ZAJĘCIA, NA KTÓRE OSTATNIO UCZĘSZCZA JEJ PARTNER. OKAZUJE SIĘ, ŻE KLUCZ PASUJE DO POMIESZCZEŃ ROZDZIELCZYCH NA WSZYSTKICH PIĘTRACH. BUMERANG CIERPIENIA UDERZA W YANĘ Z  PODWÓJNĄ SIŁĄ. FAKSY, KTÓRE OTRZYMUJE OD NIEJ POKOJOWO NASTAWIONA DO ŚWIATA IRIS, PEŁNE SĄ ORDYNARNYCH WYZWISK. PRZEZ POMYŁKĘ ODPOWIEDŹ IRIS DOCIERA DO HELENY. W TEN SPOSÓB POZNAJE ONA BLIŻEJ PARTNERKĘ SWEGO MĘŻA I NADAL, CHOĆ POŚREDNIO, UCZESTNICZY W ZATACZJĄCYM CORAZ SZERSZE KOŁA ŻYCIU SWEGO MISIA. YANA JEST W DZIKIEJ ROZPACZY: MIŚ PRZENOSI SIĘ DO IRIS. PO JAKIMS CZASIE YANA DOCHODZI JEDNAK DO SIEBIE I ZNAJDUJE NOWĄ MIŁOŚĆ O IMIENIU ROBERT. MIJA ROK OD ROZSTANIA HELENY Z MĘŻEM, SPRAWY Z BUDDYSTKĄ ZACZYNAJĄ NIECO OBUMIERAĆ, MĘŻCZYZNA POMAŁU ODRZUCA WEGETARIAŃSKĄ DIETĘ, CHADZA UKRADKIEM NA STEKI I WPADA CZASEM NA POGAWĘDKĘ DO SWOJEJ ŻONY. CZEKA, AŻ IRIS POZALICZA WAŻNE EGZAMINY, A WÓWCZAS INFORMUJE JĄ, ŻE ODCHODZI, GDYŻ... JEJ NIE KOCHA. NADAL KOCHA SWOJĄ ŻONĘ. I TYLKO JĄ. HELENA PRZYJMUJE GO Z POWROTEM, NIE PRZERYWA JEDNAK KORESPONDENCJI Z YANĄ. GDY TA PROPONUJE JEJ WIECZNĄ PRZYJAŹŃ, ZGADZA SIĘ, ALE POD WARUNKIEM, ŻE BĘDZIE TO PRZYJAŹŃ ZDOLNA DO POŚWIĘCEŃ. WYZNAJE, ŻE UZALEŻŃIŁA SIĘ OD UCZUCIA ZAZDROŚCI I TERAZ, KIEDY W JEJ DOMU ZNOWU JEST POGODNIE I BEZPIECZNIE, NIE POTRAFI JUŻ ŻYĆ I KOCHAĆ SWOJEGO MISIA BEZ DAWNEGO "POBUDZACZA". PROSI YANĘ, ABY JESZCZE RAZ ZECHCIAŁA SIĘ UMÓWIĆ Z JEJ MĘŻEM. HELENA PRAGNIE PATRZEĆ I POTZREBUJE CZUĆ BÓL.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Zazdrość