Wielka podróż malinowego królika

Autor: 
Jakubowski, Jarosław
Gatunek: 
Dla dzieci
Postacie: 
Malinowy Królik, Zorka, Gadający Bankomat, Myśliwcy, Dzikopsy, Gadająca Ambona, Prawdziwy Królik, Księżyc, Lejdi Jaga, Prochowce, Potwory Bagienne, Strachy Leśne
Szczegóły obsady: 
ok. 12 osób
Miejsce akcji: 
Środek Lasu
Malinowego Królika, zabieganego królika miejskiego, poznajemy kręcącego się w Błędnym Kole. Na co dzień jest bardzo zajęty i ze wszystkim ledwie nadąża. Królik ma przyjaciela, Zorkę, fotografa, który stracił talent do robienia zdjęć, ale nie wyobraża sobie, że mógłby robić coś innego. Z pomocą przychodzi Gadający Bankomat, który nie tylko wyrzuca złotoliście na obiad dla Zorki, ale daje dobrą radę: fotograf potrzebuje Błysku w oku, który znajduje się w Chacie w Środku Ósmego Lasu, najstraszliwszym miejscu w całym lesie. W Lesie jest się czego bać: żyją tam straszne Dzikopsy (połączenie dzików z psami myśliwskimi) polujące na Myśliwców. Malinowy, który rusza do Lasu, by pomóc Zorce, nie może się nadziwić, że jeszcze niedawno tak się go bał, a teraz spotykają go takie rzeczy! W chacie w Środku Ósmego Lasu, gdzie znajduje się Błysk i do której trafia w niewolę Malinowy Królik, zamieszkuje Lejdi Jaga - prawdziwa celebrytka, leśny odpowiednik Lady Gagi. Królik może zostać przerobiony na jedno z przygotowywanych przez nią dań, jeśli nie rozwiąże zagadki. Gdy otrzymuje w nagrodę błysk i dociera do miasta, Błysk już całkowicie znika. Jego poświęcenie i wiara w talent Zorki przywracają jednak przyjacielowi dawne umiejętności. Podróż Malinowego Królika, godna przygód Frodo z Władcy pierścieni, rodzi w nim wiele dylematów - czy Błędne Koło i Labirynt są mniej groźne od Ósmego Lasu?

To opowieść o poszukiwaniu tożsamości, o przełamywaniu własnych lęków i porzuceniu wygodnego, choć bezproduktywnego życia w imię wyższych wartości. Jarosław Jakubowski uświadamia dzieciom, że prawdziwe życie nie może polegać na wybieraniu najłatwiejszych dróg. Sztuka zdobyła w 2011 roku wyróżnienie w konkursie dramaturgicznym Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Wielka podróż malinowego królika

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.