język polskijęzyk angielski

Wielka podróż malinowego królika

Autor
Jakubowski, Jarosław
Gatunek sztuki
Dla dzieci
Postacie
Malinowy Królik, Zorka, Gadający Bankomat, Myśliwcy, Dzikopsy, Gadająca Ambona, Prawdziwy Królik, Księżyc, Lejdi Jaga, Prochowce, Potwory Bagienne, Strachy Leśne
Szczegóły obsady
ok. 12 osób
Miejsce akcji
Środek Lasu
Malinowego Królika, zabieganego królika miejskiego, poznajemy kręcącego się w Błędnym Kole. Na co dzień jest bardzo zajęty i ze wszystkim ledwie nadąża. Królik ma przyjaciela, Zorkę, fotografa, który stracił talent do robienia zdjęć, ale nie wyobraża sobie, że mógłby robić coś innego. Z pomocą przychodzi Gadający Bankomat, który nie tylko wyrzuca złotoliście na obiad dla Zorki, ale daje dobrą radę: fotograf potrzebuje Błysku w oku, który znajduje się w Chacie w Środku Ósmego Lasu, najstraszliwszym miejscu w całym lesie. W Lesie jest się czego bać: żyją tam straszne Dzikopsy (połączenie dzików z psami myśliwskimi) polujące na Myśliwców. Malinowy, który rusza do Lasu, by pomóc Zorce, nie może się nadziwić, że jeszcze niedawno tak się go bał, a teraz spotykają go takie rzeczy! W chacie w Środku Ósmego Lasu, gdzie znajduje się Błysk i do której trafia w niewolę Malinowy Królik, zamieszkuje Lejdi Jaga - prawdziwa celebrytka, leśny odpowiednik Lady Gagi. Królik może zostać przerobiony na jedno z przygotowywanych przez nią dań, jeśli nie rozwiąże zagadki. Gdy otrzymuje w nagrodę błysk i dociera do miasta, Błysk już całkowicie znika. Jego poświęcenie i wiara w talent Zorki przywracają jednak przyjacielowi dawne umiejętności. Podróż Malinowego Królika, godna przygód Frodo z Władcy pierścieni, rodzi w nim wiele dylematów - czy Błędne Koło i Labirynt są mniej groźne od Ósmego Lasu?

To opowieść o poszukiwaniu tożsamości, o przełamywaniu własnych lęków i porzuceniu wygodnego, choć bezproduktywnego życia w imię wyższych wartości. Jarosław Jakubowski uświadamia dzieciom, że prawdziwe życie nie może polegać na wybieraniu najłatwiejszych dróg. Sztuka zdobyła w 2011 roku wyróżnienie w konkursie dramaturgicznym Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Wielka podróż malinowego królika